Мощната игра остава гореща, Brossoit стабилен, докато Уинипег Джетс изхвърля Wild 6-3
Global News | 2024-02-21 | 05:49:18

Има нещо в игрите на Централната дивизия, което изважда най-доброто в Уинипег Джетс.

След слабо представяне в Калгари в понеделник вечерта Джетс се върнаха с победа с 6-3 над Минесота Уайлд Туйсди за четвъртата си победа в последните си пет мача, като подобриха резултата си до 13-3-1 срещу опоненти в дивизията през този сезон.

В първата си победа. мач срещу бившия си отбор, Деклан Чизхолм от Минесота изпълни дузпа за закачане 7:32 в мача, давайки на внезапно изпепеляващата сила игра на Уинипег първия си шанс за вечерта и те се възползваха.

След като отне известно време, за да получат в крайна сметка Джетс завъртяха шайбата около зоната на Минесота, преди пасът на Кайл Конър да се отбие от скейта на Габриел Виларди и да влезе в мрежата.

Това беше петият гол на Уинипег в последните осем шанса и преди голът можеше да бъде обявен по системата на PA, Джетс удвоиха преднината си.

Адам Лоури вкара шайбата зад мрежата на Минесота и намери Мейсън Апълтън на точката за лице. Той направи един, който намери път покрай Марк-Андре Фльори, за да направи 2-0 само 14 секунди след гола на Виларди.

Вземете последните национални новини. Изпраща се на вашия имейл, всеки ден.

Джетс всъщност изоставаха с 11-8 на часовника за удари през 20 минути, но в началото на втората те увеличиха преднината си, където имаше значение, до 3-0.

Виларди пренесе шайбата в дивия край в прехода, преди да плъзнете шайбата до мястото, където Конър получи паса. Той победи Фльори през частичен екран за своя 20-ти за сезона само 1:54 след началото на секундата.

Задържа се 3-0 за известно време, преди Минесота да разбие кода с 5:50 оставащи в средната рамка . Марко Роси победи Лоран Бросоа четири секунди преди края на дузпа на Виларди, която той изпълни, след като Уинипег имаше няколко добри шанса да направи мача 4-0.

Роси почти направи мач с един гол, когато се появи при отцепване, когато сините играчи на Джетс излязоха за смяна, но Бросойт го отмени, едно от 16-те спасявания, които направи през периода. от третия период, когато Виларди хвърли точков удар на Джош Мориси покрай Фльори за втория си резултат за вечерта, правейки 4-1, но Джетс не свършиха дотук.

Шон Монахан, току-що вкара шапка трик предишния следобед, отбелязан с удар за точка само 58 секунди след като Виларди направи първия си гол у дома като член на Джетс. вечерта, когато Кирил Капризов вкара своя 24-ти за сезона при 7:27 преди края на третия.

Нещата започнаха да се обтягат по-малко от две минути по-късно, когато Роси хвърли точков удар покрай Бросойт за втория си удар игра, правейки 5-3 при оставащи 5:48.

Уайлд привлече Фльори за допълнителен нападател с повече от три минути преди края, но не отне много време на Нино Нидерайтер да вкара в празната врата, възстановявайки преднината на Уинипег от три гола.

Виларди и Конър завършиха мача с по три точки, докато Бросойт отхвърли 36 удара за победата.

Уинипег се завръща на леда в петък в Чикаго.